Në Tabanoc dhe Bogorodicë për hyrje dhe dalje nga Maqedonia pritet rreth 40 minuta

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Komunikacioni në rrugët shtetërore po zhvillohet pa pengesa, në rrugë të thata, njoftojnë nga Lidhja Auto-Moto e Maqedonisë (LAMM).

Intensiteti i qarkullimit në rrugët rrugore jashtë zonave urbane është mesatar.

“Në vendkalimi kufitar Tabanoc ka frekuencë të shtuar të automjeteve, koha e pritjes për hyrje dhe dalje nga vendi është rreth 30 minuta, ndërsa në vendkalimi kufitar Bogorodicë koha e pritjes për dalje nga vendi është rreth 40 minuta”, thonë nga LAMM.

Nga atje u rekomandojnë shoferëve që të kenë kujdes me shpejtësinë e automjeteve, veçanërisht nëpër luginat e vendit ku mund të ketë rrëshqitje të dheut./Telegrafi/

Advertisement

Në Tabanoc dhe Bogorodicë për hyrje dhe dalje nga Maqedonia pritet rreth 40 minuta shkruan Telegrafi.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy