Në vendkalimin kufitar Tabanoc pritet rreth një orë për dalje nga Maqedonia e Veriut

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Intensiteti i trafikut në rrugët shtetërore jashtë zonave urbane është rritur që nga pasditja.

Në vendkalimin Tabanoc, koha e pritjes për dalje nga vendi është rreth një orë.

Në vendkalimet tjera kufitare, nga ana e Maqedonisë, nuk ka më ndalime për hyrje dhe dalje nga vendi.

AMSM u bën thirrje shoferëve që të respektojnë sinjalistikën rrugore dhe të përshtasin shpejtësinë gjatë lëvizjes.

Advertisement

Në vendkalimin kufitar Tabanoc pritet rreth një orë për dalje nga Maqedonia e Veriut shkruan Telegrafi.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy