Nga sot, Republika e Bullgarisë ka hequr kufizimet për udhëtim për shtetasit e Maqedonisë.

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Bujar Osmani tha se Maqedonia e Veriut nga zona e kuqe është vendosur në zonë të portokalltë.

“Informacionet më të reja për vendimet e fundit të Qeverisë në Sofje. Duke filluar nga nesër, 10 tetor, Republika e Bullgarisë i tërheq kufizimet për udhëtim për shtetasit tanë në territorin e saj”

“Me vendimin e fundit, Maqedonia e Veriut nga zona e kuqe është zhvendosur në zonën portokalli. Ndalesa është shfuqizuar për të gjithë ata të cilët kanë certifikatë për vaksinim (14 ditë nga marrja e dozës së dytë) ose certifikatë që e ka kaluar sëmundjen (nga dita e 11-të deri në ditën e 180 të rikuperimit), si dhe PCR test negativ (jo më të vjetër se 72 orë”, u shpreh Osmani./Telegrafi/

Advertisement

Nga sot, Republika e Bullgarisë ka hequr kufizimet për udhëtim për shtetasit e Maqedonisë. shkruan Telegrafi.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy