Një vajzë është zhdukur në Shkup

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Një vajzë është zhdukur në Shkup

Një vajzë 21 vjeçare është zhdukur në lagjen Ilinden të Shkupit.

Bëhet fjalë për një vajzë e cila quhet Enkeleda Çelën, shtetasja e Shqipërisë, e cila ka studiuar në Fakultetin Ekonomik në Shkup me leje qëndrimi. Sipas përshkrimit të postimit në rrjetet sociale, ajo është 160 centimetra e gjatë, ka flokë të kuq në kafe, sy kafe dhe mban proteza në dhëmbët e sipërm. Në momentin e zhdukjes, ajo kishte veshur xhinse dhe një xhaketë të zezë dhe mbante një çantë shpine.

Shoqja e saj, Joana, e cila ka shpërndarë postimin për vajzën e zhdukur, në një prononcim për “Macfax” ka thënë se për herë të fundit e ka parë të premten në mbrëmje.

“Të premten rreth orës 20-21 pimë kafe. Më pas ajo dhe një shoqe tjetër e përbashkët, me të cilën jetonin bashkë, u nisën për në shtëpi. Megjithatë, Eni (vajza e zhdukur) praktikoi të bënte një shëtitje të shkurtër vetë para se të kthehej në banesë, dhe atë natë ajo bëri të njëjtën gjë, por më pas nuk u kthye. Sipas informacioneve tona, të nesërmen në mëngjes nga ora 5 deri në 7 të mëngjesit e kanë parë në pikën e karburantit në Ilinden, por nuk mund të themi nëse ishte vërtet ajo derisa të rishikohen kamerat”, ka thënë shoqja e saj.

Advertisement

Për zhdukjen e saj u njoftua edhe familja e saj, e cila jeton në Shqipëri. Vajza nuk është kthyer tek ata dhe ata janë nisur për në Maqedoni për ta kërkuar.

Shoqja e saj thotë se ndonëse ishin shumë të afërt, ajo nuk ndau me miqtë e saj nëse kishte ndonjë problem dhe as nuk tha se donte të largohej nga vendi. Mirëpo, shoqja thotë se ditët e fundit dukej e shqetësuar dhe nervoze, megjithëse pretendonte se gjithçka ishte në rregull. Me sa dinë, ajo nuk kishte të dashur dhe as nuk shihej aktualisht me njeri. Vajza në telefonin e saj nuk është e disponueshme.

Një vajzë është zhdukur në Shkup shkruan Telegrafi.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2023 Struga.info | Privacy policy