Nuk përjashtohet mundësia e karantinës në Maqedoni

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe për TV24 deklaroi se nuk përjashtohet mundësia për karantinë në vend.

Sipas tij, të rinjtë nuk i respektojnë masat parandaluese dhe vazhdojnë me komunikim dhe kjo bën bartjen e virusit.

Filipçe thotë se gjatë periudhës që vjen do të shihen rezultatet e orës policore.

Ndryshe, ora policore në Maqedoni filloi nga java e kaluar dhe do të zgjasë deri më 22 mars./Telegrafi/

Advertisement

Nuk përjashtohet mundësia e karantinës në Maqedoni shkruan Telegrafi.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy