Numërohen mbi 62 për qind e vendvotimeve në Dibër, prin ASH-AA

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Numërohen mbi 62 për qind e vendvotimeve në Dibër, prin ASH-AA

Komisioni Shtetëror Zgjedhor ka filluar të publikojë rezultatet e para për Komunën e Dibrës ku garojnë Hekuran Duka nga BDI, Bekim Pocesta nga ASH/AA dhe Petrit Klenja nga PDSH, njofton Telegrafi Maqedoni.

Hekuran Duka nga BDI – 45.55%
Argjent Gurë ASH/AA 50.33%
Petrit Klenja nga PDSH 0.39.

Këto rezultate janë me 62.96 të votave të numëruara.

Në këtë komunë dalja ka qenë 40,85% apo 7.713 vota nga 19.211 votues. /Telegrafi/

Advertisement

Numërohen mbi 62 për qind e vendvotimeve në Dibër, prin ASH-AA shkruan Telegrafi.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy