Nxënësit dhe studentët nga Maqedonia do të mund të hynë pas test PCR në Bullgari

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Që nga sot, nxënësit dhe studentët nga Greqia, Turqia, Serbia, Maqedonia e Veriut dhe Rumania që udhëtojnë çdo ditë ose të paktën një herë në javë në Bullgari për arsimim nuk kanë më nevojë për test negativ të coronavirusit kur të hyjnë në vend.

E njëjta gjë vlen për studentët që jetojnë në Bullgari, por që udhëtojnë në një nga pesë vendet për qëllime arsimore, çdo ditë ose të paktën një herë në javë.

Urdhri u lëshua nga Ministri bullgar i Shëndetësisë Kostadin Angelov./Telegrafi/

The post Nxënësit dhe studentët nga Maqedonia do të mund të hynë pas test PCR në Bullgari appeared first on Telegrafi.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy