OBRM-PDUKM: Formimi i Agjencisë për Kanabis do të thotë shpenzime shtesë për qytetarët

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Njerëzit mbetën pa bukë, por për Zaevin investimi më i rëndësishëm është në plantacionet e marihuanës, tani ai do të formojë një agjenci që do të paguhet nga qytetarët, thonë nga OBRM-PDUKM.

“Zoran Zaev nuk po bën asgjë si kryeministër përveç shpenzimit të parave të njerëzve. Ne nuk kemi vaksina, por kemi institucione të reja dhe të shpikura, punë, automjete dhe shpenzime.

Krijimi i Agjencisë së Kanabisit do të nënkuptojë një kosto të re për qytetarët. Nga buxheti, nga paratë e qytetarëve, nga xhepi i tyre do të paguhet një drejtor i ri, kabineti i tij, sekretari dhe shpenzimet për këtë, një shofer për të njëjtën dhe një automjet, por edhe një duzinë apo njëqind punonjës të rinj.

Nuk ka para për automjete spitalore, vaksina dhe material tjetër të nevojshëm, por ka para për institucione të reja që kanë një qëllim të vetëm – mbrojtjen e biznesit të Zoran Zaevit.

Advertisement

Familja Zaevi është e përfshirë thellë në biznesin e marihuanës, ndërsa shoferi i Trajçe Zaevit u kap duke e kontrabanduar atë.

Zëri i Amerikës gjithashtu shkruajti për kontrabandën e marihuanës në maqedonisht, sipas së cilës Maqedonia, veçanërisht rajoni i Strumicës, është një vend ku marihuana kontrabandohet në Greqi”, thonë nga atje./Telegrafi/

OBRM-PDUKM: Formimi i Agjencisë për Kanabis do të thotë shpenzime shtesë për qytetarët shkruan Telegrafi.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy