OBRM-PDUKM në bisedimet për Qeveri edhe me Lëvizjes ZNAM

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Mbrëmë ka pasur takim mes grupeve të punës të Lëvizjes ZNAM dhe OBRM-PDUKM-së për bashkëpunimin e ardhshëm në Qeverinë e re.

Në mbledhje është biseduar për përcaktimet strategjike, parimet politike dhe platforma politike për bashkëpunim.

Bisedimet për formim të Qeverisë, OBRM-PDUKM-ja e Hristijan Mickoskit zhvillojnë edhe me VLEN-in nga kampi politik shqiptar.

Ndryshe, formimi i Qeverisë së re në Maqedoni pritet të votohet në fillim të muajit qershor, pas certifikimit zyrtar të KSHZ-së./Telegrafi/

Advertisement

The post OBRM-PDUKM në bisedimet për Qeveri edhe me Lëvizjes ZNAM appeared first on Telegrafi.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy