OBRM-PDUKM: Në Maqedoni sundon krimi

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Partia opozitare maqedonase OBRM-PDUKM ka lëshuar sërish akuza në drejtim të pushtetit, për udhëheqjen me shtetin.

Nga OBRM-PDUKM thonë se sikur Qeveria të kujdesej për sigurinë e qytetarëve, nuk do të sundonte krimi.

“Me Zaevin dhe Spasovskin në Maqedoni sundon krimi. Me ata Maqedonia është në krye të korrupsionit në Evropë dhe në vendin e 111 të listës së Transparency International dhe është më keq se Burkina Faso. Me Zaevin dhe Spasovskin në Maqedoni sundon regjimi hibrid dhe për këtë është më e varfëra dhe më e palumtura në Evropë”, thonë nga opozita maqedonase.

Nga kjo parti thonë se Maqedonia me LSDM-në dhe Zaevin është pikë e zezë, pasi sipas tyre, interesat partiake i vendos para atyre shtetërore./Telegrafi/

Advertisement

OBRM-PDUKM: Në Maqedoni sundon krimi shkruan Telegrafi.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy