OBRM-PDUKM paraqet interpelancë kundër Venko Filipçes

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Grupi parlamentar i OBRM-PDUKM-së paraqiti një interpelancë në Kuvend për Ministrin e Shëndetësisë Venko Filipçe.

Për këtë Ministër të Infeksionit dhe Vdekjes, siç thonë nga partia opozitare, komisionet për vaksinat janë më të rëndësishme nga jeta e qytetarëve, gjë që u konfirmua nga skandali i fundit.

“Arsyeja është e qartë, në vend që të vraponi pas vaksinave, Qeveria është pas provizioneve, jemi të vetmit në vend me ballafaqimin më të keq me krizën. Maqedonia është e vendin 118 nga 122 shtete për nga numri i vaksinave. Filipçe është përgjegjësi kryesor për këtë ballafaqim katastrofal me coronavirusin për shkaka të mos ndjekjes së grupimeve, nuk ka ilaçe, nuk ka shtretër të lirë spitalor, nuk ka respirator, nuk ka protokoll për mjekim dhe lëvizje të pacientëve dhe ka masa në kohë të gabuar dhe të paarsyeshme”, thonë nga OBRM-PDUKM./Telegrafi/

OBRM-PDUKM paraqet interpelancë kundër Venko Filipçes shkruan Telegrafi.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy