OBRM-PDUKM: Për BDI-në dhe LSDM-në më të rëndësishme janë bizneset ilegale, se sa reformat

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Nga OBRM-PDUKM përmes një njoftimi thonë se Maqedonia për herë të parë ka marrë Raport ku BE konkludon se nuk ka përparim në gati gjitha fushat.

Sipas tyre, gjendja më e keqe është gjyqësia, sundimi i së drejtësi dhe korrupsioni që përfshihet në të gjitha sferat e shoqërisë.

“Të korruptuarit Kovaçevski, Ahmet, Grubi dhe funksionarët tjerë të BDI dhe LSDM, në vend që të zbatojnë reforma, ata kanë biznese me miliona për ata dhe familjarët e tyre”, thonë nga OBRM-PDUKM.

Ata shtojnë se i vetmi shpëtim për shtetin dhe qytetarët është fitorja e partisë së tyre./Telegrafi/

Advertisement

OBRM-PDUKM: Për BDI-në dhe LSDM-në më të rëndësishme janë bizneset ilegale, se sa reformat shkruan Telegrafi.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy