OBRM-PDUKM: Zaev dhe Filipçe janë fajtor kryesor për kaosin me coronavirusin në shtet

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Nëpërmjet një njoftimi të OBRM-PDUKM-së thuhet se “qindra persona humbën jetën vetëm për dy ditë”.

“E gjithë kjo nuk do të ndodhte nëse Qeveria e udhëhequr nga Zaev dhe Filipçe do të kishte pak arsye”, thonë nga kjo parti.

Sipas kësaj partie, për Zaevin dhe Filipçe më e rëndësishme është motoçikleta ose helikopteri se sa vaksinat dhe marrja e imunitetit.

“Motoja e tyre është provizione para vaksinave. Numri i të vdekurve është 4.108, ndërsa Zaev dhe Filipçe kanë faj në mënyrë të drejtpërdrejtë për këtë. Zaev dhe Filipçe janë fajtorë për kaosin në shtet”, thonë nga OBRM-PDUKM.

Advertisement

Ata kërkojnë dorëheqje dhe se për këtë duhet të japin përgjegjësi./Telegrafi/

OBRM-PDUKM: Zaev dhe Filipçe janë fajtor kryesor për kaosin me coronavirusin në shtet shkruan Telegrafi.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy