Padi penale kundër një personi në Resnje, ka bërë paraqitje të rrejshme për bomba në Ohër

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Për shkak të ekzistencës së bazave për dyshime për kryerje të veprës penale “rrezikim të sigurisë” dhe “raportim të rremë të një vepre penale”, SPB Ohër ngriti padi penale kundër Z.I. (46) nga fshati Gorno Krusjhe në Resnje.

Në dy raste gjatë korrikut, i akuzuari dërgoi disa mesazhe me tekst përmes telefonit celular me një njoftim të rremë se pajisje shpërthyese ishin vendosur në disa vende në Ohër. Gjyqtari kompetent Z.I. i caktoi masën e paraburgimit.

Padi penale kundër një personi në Resnje, ka bërë paraqitje të rrejshme për bomba në Ohër shkruan Telegrafi.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy