Panovski: MPB dhe Prokuroria është dashur më herët të veprojnë për rastin në Onkologji

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Sipas mjekut Nikolla Panovski, skandali me rastin në onkologji dëmtoi shëndetësinë e Maqedonisë, kurse qytetarët e humbën besimit, i cili mund të rikthehet nëse zbardhet rasti dhe ka përgjegjësi.

“MPB dhe PTHP është dashur më herët të hynë në onkologji për shkak se për një periudhë të gjatë ka informacione se ka keqëprdorime”, tha Panovski.

Ai shtoi se ka elemente që dëshmojnë se ka disa persona që janë të përfshirë në skandal.

“Situata e keqe në shëndetësi ka të bëjë me partizimin e shëndetësisë. Nevojitet deparizim i shëndetësisë”, tha Paneovski./Telegrafi/

Advertisement

Panovski: MPB dhe Prokuroria është dashur më herët të veprojnë për rastin në Onkologji shkruan Telegrafi.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy