Panovski: Pushimi dimëror i nxënësve të zgjatet për dy javë

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Mikrobiologu Nikolla Panovski është pro vazhdimit të pushimit dimëror në shkolla.

“Është rritur numri i të infektuarve me coronavirus këto ditë. Pushimi dimëror i nxënësve të zgjatet për dy javë dhe më pas fëmijët të shkojnë në shkollë pa maska”, tha mjeku Nikolla Panovski për “Kanal5”.

Sipas tij, periudha e izolimit duhet të shkurtohet. Panovski thotë se të parët duhet t’i heqim certifikatat, sepse edhe të imunizuarit përhapin coronavirusin.

Dje kishim rreth 2.000 të infektuar, ndërsa sot kemi më pak të infektuar./Telegrafi/

Advertisement

The post Panovski: Pushimi dimëror i nxënësve të zgjatet për dy javë appeared first on Telegrafi.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy