Pendarovski: Për momentin nuk ka ndonjë indikator se zjarri është shkaktuar me qëllim

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Presidenti i Maqedonisë së Veriut Stevo Pendarovski sot nga Spitali i Tetovës tha se jamë këtu për të shprehur soladiretet me familjet e viktimave.

“Prokuroi Publik më njoftoi se po përfundojnë me hetimet dhe pastaj në një periudhë sa më të shkurtë të dalin me raportin e tyre. Procedura është që ata japin urdhër tek institucionet e tjera”, tha Pendarovski.

Pendarovski tha se pas marrjes së raportit do të shihen shkaqet e zjarrit dhe nëse ka ndonjë shkak njerëzor në këtë rast.

Ai tha se deri në këtë moment nuk ka ndonjë indikatorë se kjo është bërë me qëllim dhe se ka ndonjë qëllim politikë./Telegrafi/

Advertisement

 

 

The post Pendarovski: Për momentin nuk ka ndonjë indikator se zjarri është shkaktuar me qëllim appeared first on Telegrafi.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy