Për dy javë asnjë pacient me COVID-19 në spitalin e Tetovës

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Mjeku Gzim Nuredini thotë se repartet në spitalin e Tetovës që ishin në dispozicion të Covid qendrës do të kthehen punës normale. Ai kërkon nga qytetarët që të kenë përsëri kujdes dhe te ruan shëndetin e tyre.

“Per fat të mirë afër dy jave nuk kemi pacient të hospitalizuar me Covid në Tetovë. Në ambulancë nuk kemi pacient. Ndërkohë, pjesa e lirë e ambulancës që i kishte obligimet si Covid qendër, tani për tani, ato janë planifikuar që ty kryejnë obligimet e tyre”, u shpreh mjeku nga Covid Qendra në Tetovë, Gzim Nuredini.

Ndërkohë në Qendrën Rajonale për Vaksinim në Tetovë po vijon intensivisht me ciklin e dytë të vaksinimit masiv, deri më tani, siç thonë autoritetet, është kaluar objektivi i këtij punkti dhe janë vaksinuar mbi 30 mijë persona.

Ndërkaq janë caktuar edhe 12 mijë termine të reja për vaksinime. Paralelisht po zhvillohet dhe cikli i vaksinimit të personelit në institucione, arsimore, biznes sektorit dhe institucioneve religjioze.

Advertisement

The post Për dy javë asnjë pacient me COVID-19 në spitalin e Tetovës appeared first on Telegrafi.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy