Petkov: Vizita në Maqedoninë e Veriut tregon principet e bashkëpunimit

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kryeministri i sapozgjedhur i Bullgarisë do të vizitojë Maqedoninë e Veriut më 18 janar, duke thënë se kjo vizitë do të tregojë për iniciativën për bashkëpunimin ndërshtetëror, njofton Telegrafi Maqedoni.

“Me vizitën time në Maqedoninë e Veriut më 18 janar do të tregojmë principet e bashkëpunimit mes shteteve dhe marrëdhëniet mes Bullgarisë dhe Maqedonisë së Veriut” tha Kiril Petkov në pyetjen e deputetëve në Kuvendin bullgar.

Ai tregoi edhe për habinë që e ka rreth komunikimit dhe udhëtimit me linja direkte me avion dhe me komunikim me linjë treni. /Telegrafi/

Petkov: Vizita në Maqedoninë e Veriut tregon principet e bashkëpunimit shkruan Telegrafi.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy