Petrovska, komenton praninë e LSDM në konventën partiake “Alternativës së Re”

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ministrja e Mbrojtjes, Sllavjanka Petrovska, ka reaguar ndaj pranisë së një përfaqësuesi të LSDM-së në konventën partiake të “Alternativës së Re”, ku Danela Arsovska u shpall si kryetare e re e partisë. Petrovska tha se kjo është pjesë e kulturës politike dhe nuk do të thotë automatikisht krijim koalicioni apo bashkëpunim.

“Ajo që ne ndajmë janë vlerat evropiane për shtetin dhe përparimin e tij. Prania në krijimin e një partie nuk do të thotë menjëherë krijim koalicioni apo bashkëpunimi. Është pjesë e kulturës politike”, theksoi Petrovska.

Në lidhje me frikën e humbjes së votave nga LSDM pas njoftimit të Alternativës së Re për largimin nga koalicioni, ministrja shtoi se ata kanë hapësirë ​​të mjaftueshme për të paralajmëruar dhe përkujtuar arritjet e tyre të mëparshme.

“LSDM do të ofrojë koncept dhe program për zgjedhjet e ardhshme. Themelimi i partive politike në bazë të vlerave demokratike është për t’u mirëpritur,” nënvizoi Petrovska.

Advertisement

Ajo gjithashtu shprehu bindjen se në fushatën zgjedhore të ardhshme, LSDM ka hapësirë ​​të mjaftueshme për të shpjeguar dhe rikujtuar veprimtarinë e tyre të mëparshme dhe për të prezantuar konceptin dhe programin e tyre për qeverinë e ardhshme.

“Fokusimi është në ofrimin e një koncepti dhe programi se si do të jemi në zgjedhje dhe çfarë do të bëjmë në qeverinë e ardhshme,” përfundoi ministrja e Mbrojtjes. /Telegrafi/

The post Petrovska, komenton praninë e LSDM në konventën partiake “Alternativës së Re” appeared first on Telegrafi.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy