Policia e Maqedonisë paralajmëron gjoba më të rrepta për shoferët që tejkalojnë shpejtësinë

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Paralajmërohen gjoba më të mëdha për motoçiklistët të cilët ministri i MPB-së, Oliver Spasovski i definoi një ndër kryesorët që prishin sigurinë në komunikacion.

Kraas ligjeve që të merret automjete apo motoçikleta në vend, MPB po shqyrton gjoba më t mëdha.

Problemi mbetet te automjetet e paregjistruara, por ka edhe të atillë që vozisin pa leje vozitje.

“E dini se dënimet ne i ulën, megjithatë për këto kundërvajtje për tejkalim shpejtësie dhe nën ndikim të alkoolit, për kalim në të kuqe mbetën dënimet më të larta dhe ne jemi këtu që t’i rishqyrtojmë këto politike”, tha Spasovski.

Advertisement

Ai thotë se nuk mund për një natë të zhduken aksidentet në komunikacion dhe se në vazhdimësi po punohet.

Sipas tij, aksidentet në rrugë vjen edhe pse nuk ka shenja të mjaftueshme./Telegrafi/

Policia e Maqedonisë paralajmëron gjoba më të rrepta për shoferët që tejkalojnë shpejtësinë shkruan Telegrafi.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2020 Struga.info | Privacy policy