Prej sot sektori publik në Maqedoni fillon me grevë të përgjithshme

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Të punësuarit në sektorin publik prej sot janë në grevë të përgjithshme, pasi në takimin e djeshëm, Lidhja e Sindikatave të Maqedonisë dhe përfaqësuesit e Qeverisë nuk arritën të merren vesh për rritjen e rrogave.

Protesta e LSM-së do të fillojë në orën 10:00 para Kuvendit dhe do të zgjasë deri në orën 14:00.

Për këtë arsye, do të ketë edhe regjim të posaçëm të komunikacionit.

Prej sot sektori publik në Maqedoni fillon me grevë të përgjithshme shkruan Telegrafi.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy