PTHP: Mijallkovi u paraqit në Prokurori

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Prokuroria Themelore Publike bëri të ditur se i pandehuri Sasho Mijallkov sot pasdite është paraqitur në Prokurori.

Nga Prokuroria thonë se të pandehurit iu dha vendimi për caktimin e paraburgimit shtëpiak.

“Para dy ditëve si rezultat i informacioneve operative që tregonin se ka mundësi për arrati, me propozim të PTHP-së, Gjykata Penale e Shkupit, të pandehurit Sasho Mijallkov i caktoi masën e paraburgimit shtëpiak dhe 24 orë mbikëqyrje me video”, thuhet në njoftimin e PTHP-së.


Shfaqet Sasho Mijallkov: Nuk jam arratisur, nuk do të arratisem asnjëherë

Advertisement

Ata shtojnë se deri sot i pandehuri ka qenë i paarritshëm për organet hetimore.

Ndryshe, Mijallkov sot pasdite u paraqit në deklaratë për media dhe tha se asnjëherë nuk do të arratiset dhe se gjatë këtyre ditëve ka qenë me temperaturë./Telegrafi/

Advertisement

PTHP: Mijallkovi u paraqit në Prokurori shkruan Telegrafi.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy