Qeveria e Maqedonisë nuk pranon masa shtesë nga KSI për Covid-19

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Qeveria e Maqedonisë së Veriut nuk i ka pranuar rekomandim masat për mbrojtje nga COVID-19 nga Komisioni për Sëmundje Infektive (KSI) me arsyetimin se duhet të rishikohen dhe rivlerësohen, njofton Telegrafi Maqedoni.

“Qeveria vendosi të kërkojë nga Komisioni për Sëmundjet Infektive analiza dhe studime krahasuese shtesë për masat e propozuara, por edhe propozime shtesë për nxitjen e vaksinimit masiv”, thonë nga Qeveria.

Përndryshe, ditëve të fundit janë rritur rastet pozitive me COVID-19. /Telegrafi/

Qeveria e Maqedonisë nuk pranon masa shtesë nga KSI për Covid-19 shkruan Telegrafi.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy