Qeveria shpall tre ditë zie në Maqedoninë e Veriut

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev me një njoftim në Facebook ka treguar se në vend do të ketë ditë zie, duke filluar nga sot 23 nëntor, njofton Telegrafi Maqedoni.

“Qeveria në mbledhjen e sotshme ka shpallur tre ditë zie në gjithë territorin e shtetit. 23, 24 dhe 25 nëntor do të jenë ditë zie në Maqedoni, për shkak të tragjedisë ku kanë humbur jetën 45 njerëz nga Maqedonia e Veriut” ka shkruar Zaev.

Kryeministri Zaev është duke qëndruar në Bullgari së bashku me ministrat Bujar Osmani dhe Venko Filipce, dhe kryeprokurorin Ljubomir Joveski. /Telegrafi/

Advertisement

Qeveria shpall tre ditë zie në Maqedoninë e Veriut shkruan Telegrafi.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy