QMK: Ende nuk është shuar zjarri në afërsi të fshatit Bllacë

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Në rajonin e Shkupit, aktiv është një zjarr në rajonin e fshatit Bllacë.

Nga Qendra rajonale për Menaxhimin e Kriza në Shkup njoftojnë se zjarri po vëzhgohet nga punëtorët e ndërmarrjes publike “Pyjet e Maqedonisë” dhe se ai gjendet pesë kilometra larg fshatit Bllacë.

Gjatë 24 orëve të kaluara, në ambient ​​të hapur kanë ndodhur 26 zjarre, në të cilat për shuarjen e zjarrit, përveç Njësisë territoriale të zjarrfikësve të Qytetit të Shkupit, janë angazhuar edhe tre aeroplanë “eir traktor” dhe një helikopter i MPB-së./Telegrafi/

 

Advertisement

QMK: Ende nuk është shuar zjarri në afërsi të fshatit Bllacë shkruan Telegrafi.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy