Regjistrohen 1.347 pacientë të shëruar nga coronavirusi në Maqedoni

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Instituti për Shëndet Publik sot regjistroi 1.347 pacientë të shëruar nga coronavirusi, njoftojnë nga Ministria e Shëndetësisë.

Sipas qyteteve në Shkup – 780, Manastir – 94, Kumanovë – 67, Ohër – 51, Shtip – 44, Veles – 43, Tetovë – 33, Kërçovë – 32, Gostivar – 21, Kavadarci – 20, Gjevgjeli – 19, Koçan – 16, Berovë – 14, Strugë – 12, Sveti Nikollë dhe Resnje nga 11, Prilep dhe Dellçevë nga 10, Negotinë – 9, Kriva Pallankë – 8, Probishtip dhe Dibër nga – 6, Radovish dhe Makedonska Kamenica nga 5, Vinicë, Demir Hisar dhe Kratovë nga 4, Bogdanci dhe Pehçev nga 3, Makedonski Brod dhe Vallandovë – 1.

Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar me COVID-19 në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 141.844, numri i pacientëve të shëruar është 116.780, numri i vdekjeve është 4.228, ndërsa numri i rasteve aktive është 20.836.

Numri më të madh të rasteve aktive me coronavirus ka në Shkup-9.659, Manastir-1.263, Kumanovë-1242 dhe Prilep-1081./Telegrafi/

Advertisement

Sot 46 viktima dhe 687 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

Advertisement

Regjistrohen 1.347 pacientë të shëruar nga coronavirusi në Maqedoni shkruan Telegrafi.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy