Regjistrohen 305 pacientë të shëruar nga coronavirusi në Maqedoni

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Instituti për Shëndet Publik sot regjistroi 305 pacientë të shëruar nga coronavirusi, njoftojnë nga Ministria e Shëndetësisë.

Sipas qyteteve në Shkup – 105, Kumanovë – 39, Prilep – 27, Veles – 19, Manastir – 17, Tetovë – 15, Koçan – 14, Ohër – 13, Kërçovë – 12, Shtip – 9, Strumicë – 6, Vallandovë – 5, Gostivar – 4, Strugë, Gjevgjeli dhe Sveti Nikollë nga 3, Kavadar, Krushevë dhe Pehçevl nga 2, Berovë, Vinicë, Demir Hisar, Kratovë dhe Dojran nga 1.

Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar me COVID-19 në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 152.581, numri i pacientëve të shëruar është 133.070, numri i vdekjeve është 4.891, ndërsa numri i rasteve aktive është 14.620.

Më shumë raste aktive ka në Shkup, 6.635, Kumanovë 1.077, Manastir 928./Telegrafi/

Advertisement

Sot 36 viktima dhe 214 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

Regjistrohen 305 pacientë të shëruar nga coronavirusi në Maqedoni shkruan Telegrafi.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy