Regjistrohen 319 shkelje për mosmbajtje të maskës mbrojtëse

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Nga MPB njoftojnë se dje janë regjistruar 319 shkelje të masës për mosmbajtje të maskës mbrojtëse.

“Gjatë ditës së djeshme (09/10.01.202110) në territorin e Maqedonisë së Veriut, në lidhje me masën për bartjen e maskës mbrojtëse, janë regjistruar 319 shkelje”, thonë nga MPB.

Nga MPB u bëjnë thirrje qytetavëe që të respektojnë masat dhe protokollet e qeverisë me qëllim të ballafaqimit me coronavirusin./Telegrafi/

Regjistrohen 319 shkelje për mosmbajtje të maskës mbrojtëse shkruan Telegrafi.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2020 Struga.info | Privacy policy