Regjistrohen 556 pacientë të shëruar nga coronavirusi në Maqedoni

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Instituti për Shëndet Publik sot regjistroi 556 pacientë të shëruar nga coronavirusi, informojnë nga Ministria e Shëndetësisë

Në Shkup-176, Kumanovë-23, Shtip-31, Prilep-32, Tetovë-48, Strugë-1, Veles-26, Manastir-30, Kavadar-21, Gostivar-63 , Gjevgjeli-12, Strumicë-9, Kriva Pallankë-8, Radovish-5, Koçan-9, Probishtip-7, Makedonski Brod-1, Pehçev-1, Berovë-5, Vallandovë-1, Vinicë-2, Kratov-2, Sveti Nikollë-11, Kërçovë-14, Resnjë-7 dhe Negotinë-11.

Numri i përgjithshëm i të diagnostifikuarve me coronavirus në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 73.025, numri i pacientëve të shëruar është 48726, numri i vdekjeve ka arritur në 2.096, ndërsa numri i rasteve aktive është 22.203./Telegrafi/

The post Regjistrohen 556 pacientë të shëruar nga coronavirusi në Maqedoni appeared first on Telegrafi.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy