Regjistrohen 751 pacientë të shëruar nga coronavirusi në Maqedoni

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Instituti për Shëndet Publik sot ka regjistruar 751 pacientë të shëruar nga coronavirusi, njoftojnë nga Ministria e Shëndetësisë.

Sipas qyteteve në Shkup – 213, Ohër – 82, Prilep -57, Tetovë – 40, Veles – 38, Manastir – 36, Kumanovë – 33, Kavadar – 31, Strumicë – 27, Gostivar -23, Koçan – 22, Shtip dhe Negotinë nga 20, Gjevgjel – 14, Dibër dhe Demir Kapi nga 12, Radovish – 11, Sveti Nikollë dhe Vinicë nga 8, Kërçovë, Berovë dhe Probishtip nga 7, Resnje dhe Vallandovë nga 6, Kriva Pallankë – 4, Makedonski Brod – 2 , Krushevë, Bogdanci, Kratovë, Pehçevë dhe Makedonska Kamenica nga 1.

Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar me COVID-19 në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 136.426, numri i pacientëve të shëruar është 111.139, numri i vdekjeve është 4.022, ndërsa numri i rasteve aktive është 21.265.

Numri më i madh i rasteve aktive janë në Shkup 1.0647, pason Kumanova me 1.096, Prilepi me 1.082 dhe Manastiri me 1.053./Telegrafi/

Advertisement

Sot 45 viktima dhe 1.259 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

Regjistrohen 751 pacientë të shëruar nga coronavirusi në Maqedoni shkruan Telegrafi.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy