Regjistrohen vetëm 100 raste të reja me COVID-19

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ministria e Shëndetësisë bën të ditur se gjatë 24 orëve të fundit janë bërë 764 testime dhe janë regjistruar 100 raste të reja me coroanvirus.

Prej rasteve të reja, 47 janë nga Shkupi, 3 në Kumanovë, 12 në Dibër, Shtip 1, Prilep 4, Tetovë 10, Veles 3, Ohër 4, Kavadar 8, Gostivar 3, Kriva Pallankë 1, Koçani 2 dhe Kërçovë 1, njofton Telegrafi Maqedoni.

Sot ISHP regjistroi 551 pacientë të shëruar dhe 11 të vdekur. Prej pacientëve të vdekur tre janë nga Shkupi, dy nga Dellçeva dhe nga një në Gostivar, Tetovë, Kriva Pallankë, Koçani, Demir Hisari dhe Makedonski Brod.

Që nga fillimi i pandemisë me COVID-19 janë diagnostifikuar 85.594 pacientë, ku 66.760 janë shëruar dhe 2.592 kanë humbur jetën. Momentalisht në Maqedoni ka 16.242 raste aktive./Telegrafi/

Advertisement

Regjistrohen vetëm 100 raste të reja me COVID-19 shkruan Telegrafi.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2020 Struga.info | Privacy policy