Sela takon Varhelyi, bisedojnë për kontestin me Bullgarinë

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela tha se në fokus të takimit me komisionerin evropian për zgjerim Oliver Varhelyi ishte kontesti me Bullgarinë, i cili bllokon çeljen e negociatave me BE-në.

Sela tha se megjithatë mbeten edhe shumë çështje të brendshme për t’u zgjidhur.

Sela foli edhe për ngjarjet e 27 prillit në Kuvend. Sipas tij e vërteta për këtë rast nuk është zbardhur plotësisht.

“Unë nuk kam pikën e dilemës se e vërteta do të dalë në shesh dhe nuk do të mbyllet më 27 prill vetëm me kaq se sa u mundua regjimi i ri për ta mbyllur, ka njerëz të tjerë që duhet të përgjigjen dhe unë gjithçka që kërkoj është drejtësi dhe jo personalizim të kësaj çështje”, deklaroi Sela.

Advertisement

Sela takon Varhelyi, bisedojnë për kontestin me Bullgarinë shkruan Telegrafi.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy