Sheqerinska: NATO ka ofruar ndihmë për tragjedinë në Bullgari, por nuk ka asnjë kërkesë nga institucionet

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ministrja e Mbrojtjes Radmilla Sheqerinska pas aksidentit tragjik në Bullgari theksoi se aleatët e NATO-s kanë ofruar ndihmë, por deri më tani nuk ka kërkesa nga institucionet nga vendi apo nga Bullgaria.

“Këtë mëngjes mora disa mesazhe mbështetjeje nga aleatët, veçanërisht nga lagjja, të cilët u ofruan për të ndihmuar. Deri më tani nuk ka kërkesa as nga institucionet tona, as nga institucionet bullgare. Ajo që do të jetë vendimtare është nxjerrja e shpejtë e konkluzioneve nga autoritetet vendore të hetimit që çoi në aksident.

Por ne patjetër shohim se një moment është i mjaftueshëm që të ndodhë një tragjedi kaq e madhe,” tha Sheqerinska për mediat pas konferencës Shkenca për Zhvillim me temë “Së bashku është e mundur.”

Ajo shprehu ngushëllimet për familjet e viktimave.

Advertisement

“Kaq shumë humbje, kaq shumë jetë njerëzore. Është vërtet e vështirë të flitet për tema të tjera”, tha Sheqerinska, duke shtuar se ngjarja në të cilën ata marrin pjesë dhe të gjithë ata që organizohen sot janë nën hijen e tragjedisë./Telegrafi/

Sheqerinska: NATO ka ofruar ndihmë për tragjedinë në Bullgari, por nuk ka asnjë kërkesë nga institucionet shkruan Telegrafi.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy