Shkupi dhe Tetova me më shumë raste aktive me coronavirus

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Numri i rasteve të reja me coronavirus është duke u stabilizuar ngadalë, por autoritetet paralajmërojnë se ende nuk ka relaksim sepse shfaqja e mini-vatrave të reja është e mundur.

Sipas të dhënave të Ministrisë së Shëndetësisë në këto qytete ka numrin më të madh të rasteve aktive, por në krahasim me periudhën e kaluar ka pasur një rënie të të infektuarve.

Në Shkup ka gjithsej 38.610 raste me coronavirus, ndërsa aktiv me coronavirus janë 7.304, Në Kumanovë 5.018 (aktiv 455), Tetovë 4.957, aktiv (468), Prilep 4.468 (aktiv 302), Gostivar 3.533, (aktiv 332), Veles 2.956 (aktiv 335), Ohri 2.652 (aktiv 355), Strumicë 2.472 (aktive 385), Kavadar 2.389 (aktiv 395).

Numri i përgjithshëm i të diagnostifikuarve me coronavirus në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 88.992, numri i pacientëve të shëruar është 73.777, numri i vdekjeve është 2.715, ndërsa numri i rasteve aktive është 12.500./Telegrafi/

Advertisement

Shkupi dhe Tetova me më shumë raste aktive me coronavirus shkruan Telegrafi.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy