Shqiptohen 127 masa në Shkup, 29 për këmbësorët

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Sektori për Punë të Brendshme-Shkup gjatë ditës së djeshme (04.03.2024) ka vazhduar me kontrolle e intensifikuara në trafik, me ç’rastë vetëm në territorin e qytetit të Shkupit janë shqiptuar 127 masa.

“Në territorin e qytetit të Shkupit janë shqiptuar 127 masa nga të cilat: pesë për tejkalim të shpejtësisë, nëntë për drejtim mjeti pa patentë shoferi, gjashtë sanksione për kalim në semafor të kuq, 29 gjoba iu shqiptuan këmbësorëve…”, njoftojnë nga MPB.

Nga atje thonë se kontrollet në trafik do të vazhdojnë edhe në ditët në vijim.

“Apelojmë tek qytetarët që të respektojnë rregullat e komunikacionit për të rritur sigurinë në komunikacion dhe së bashku të kontribuojmë për rrugë më të sigurta”, thuhet në njoftimin e MPB-së./Telegrafi/

Advertisement

Shqiptohen 127 masa në Shkup, 29 për këmbësorët shkruan Telegrafi.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2023 Struga.info | Privacy policy