Shtatë anëtarë të një familje në Shkup të infektuar me Kovid 19, ja në cilën komunë!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Nga 40 personat e infektuar me Kovid 19 që janë regjistruar në 24 orët e fundit, madje 26 janë nga Shkupi, që përbën shumicën e numrit të përgjithshëm. Sipas Fokus, nëntë prej tyre janë nga lagja Aerodrom, 4 nga Saraji, kurse janë regjistruar raste edhe në komuna tjera si Buteli e Gjorçe Petrovi.

Këto burime mirë të informuara, kanë thënë se prej 9 të infektuarve në Aerodrom, shtatë janë anëtarë të një familje.

Ndryshe prej qyteteve tjera pas Shkupit, në vend të dytë sërish është Tetova me 10 raste të reja, kurse nga një rast është shënuar edhe në Kumanovë, manastir, Veles dhe Prilep.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy