Sofijanova: Shanset që AstraZeneka mund të japë kundërindikacione janë të vogla

Pinterest LinkedIn Tumblr +

“Siç kishte zakonisht kundërindikacione për vaksinat e gripit, kështu ka edhe me këto vaksina. Duke qenë se tani është një pandemi, vaksina AstraZeneka në një farë mënyre ka dalë nga situata. Sidoqoftë, unë mbështes faktin e kujdesit “, thotë për “24 Analiza” mjekja Aspazija Sofijanova, drejtoreshë e Klinikës së Fëmijëve.

Sipas saj, përfitimi nga AstraZeneka është kthimi në jetën normale.

“Gjenetika është një gjë interesante, askush nuk e di se çfarë mbart brenda. Sidoqoftë, sipas informacioneve të mija, një në një milion e dyqind janë shanset që AstraZeneka mund të japë kundërindikacione dhe e gjithë kjo është minimale”, tha Sofijanova./Telegrafi/

Sofijanova: Shanset që AstraZeneka mund të japë kundërindikacione janë të vogla shkruan Telegrafi.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy