Sondazh: VLEN apo BDI – Kush do t’i fitojë zgjedhjet më 8 maj?

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Sondazh: VLEN apo BDI – Kush do t’i fitojë zgjedhjet më 8 maj?

Zgjedhjet kuvendare në Maqedoninë e Veriut do të mbahen më 8 maj, ndërsa gara kryesore do të jetë në mes partive të koalicionit të partive opozitare që e është quajtur VLEN dhe partisë në pushtet BDI.

Telegrafi Maqedoni hap një sondazh me pyetjen: “Kush do t’i fitojë zgjedhjet kuvendare tek shqiptarët më 8 maj?”, për të parë se cila nga partitë ose koalicionet e partive janë më afër fitores.

Lexo po ashtu
Sondazh: Arben Taravari apo Bujar Osmani, kush do të merr mbështetjen e shqiptarëve më 24 prill?

Advertisement

Ju ftojmë të merrni pjesë në sondazh dhe pas përfundimit do t’iu njohim me rezultatet.

Theksojmë që partitë ende nuk i kanë publikuar listat e deputetëve me të cilët do të garojnë në zgjedhjet e 8 majit, të cilat pas disa viteve do të jenë të rregullta dhe jo të parakohshme./Telegrafi/

Advertisement

Sondazh: VLEN apo BDI – Kush do t’i fitojë zgjedhjet më 8 maj? shkruan Telegrafi.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2023 Struga.info | Privacy policy