Sot 21 viktima dhe 999 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoni informon se në 24 orët e fundit janë bërë 3.566 testime për coronavirus, ndërsa 999 raste kanë rezultuar pozitiv.

Prej tyre në Shkup-465, Prilep – 53, Kumanovë – 52, Veles – 48, Kavadar – 43, Gostivar – 38, Negotinë – 37, Tetovë – 36, Manastir – 35, Ohër – 33, Shtip – 30, Gjevgjeli – 23, Koçani – 16, Kriva Pallanka – 10, Kërçovë – 9, Vallandovë – 8, Strumicë – 7, Radovish – 7, Berovë – 6, Bogdanci – 6, Demir Kapija – 6, Resnjë – 4, Dibër – 4, Probishtip – 4, Vinicë – 4, Strugë, Krushevë – 3, Demir Hisar – 3, Sveti Nikole – 2, Delçeva – 2, Makedonski Brod – 2.

Nga MSH gjithashtu njoftojnë se kanë ndërruar jetë edhe 21 pacientë të cilët kanë qenë pozitiv me COVID-19, prej moshës 50 deri 90.

Ndërsa ISHP ka regjistruar 711 pacientë të shëruar.

Advertisement

Me rastet e sotme numri i përgjithshëm i të infektuarve ka shkuar në 117.437, prej të cilëve 99.837 janë shëruar, ndërsa 3.424 kanë ndërruar jetë. Deri sot (19 mars) numri i rasteve aktive është 14.176./Telegrafi/

Sot 21 viktima dhe 999 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni shkruan Telegrafi.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy