Sot 31 të shëruar dhe 18 raste të reja me coronavirus në Maqedoni

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e kaluara janë kryer 2.411 teste, ndërsa janë regjistruar 18 raste të reja me COVID-19.

Në Shkup – 8, Kumanovë – 5, Koçani – 2, Tetovë, Kriva Pallankë dhe Kratovë nga 1.

Instituti për Shëndet Publik sot ka regjistruar 31 pacientë të shëruar nga coronavirusi.

MSH njofton se sot është regjistruar një viktimë nga coronavirusi.

Advertisement

Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar me COVID-19 në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 155.487, numri i pacientëve të shëruar është 149.582, numri i vdekjeve ka arritur në 5.468, ndërsa numri i rasteve aktive është 437./Telegrafi/

Sot 31 të shëruar dhe 18 raste të reja me coronavirus në Maqedoni shkruan Telegrafi.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy