Sot 407 të shëruar nga coronavirusi në Maqedoni

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Instituti për Shëndet Publikë sot ka regjistruar 407 pacientë të shëruar nga coronavirusi, njoftojnë nga Ministria e Shëndetësisë.

Shkup – 176, Ohër – 36, Tetovë – 29, Kumanovë – 22, Strugë – 19, Veles – 18, Gostivar – 15, Kërçovë – 12, Strumicë – 11, Dibër – 10, Manastir dhe Kavadar nga 7, Shtip dhe Gjevgjeli – nga 6, Berov – 5, Kratov – 4, Koçan, Sveti Nikollë, Resnjë dhe Probishtip nga 3, Prilep, Negotinë, Kriva Pallankë dhe Vinic nga 2, Radovish, Demir Hisar, Makedonski Brod dhe Krushevë nga 1.

Deri më tani janë kryer gjithsej 474.280 teste për coronavirus.

Numri i përgjithshëm i personave të diagnostifikuar me COVID-19 në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 95.347, numri i pacientëve të shëruarve është 85.846, numri i vdekjeve është 2.955, ndërsa numri i rasteve aktive është 6.546.

Advertisement

Për momentin më shumë raste aktive ka në Shkup 3.256 raste, Kumanovë 255 dhe Tetovë 235./Telegrafi/


Nëntë viktima dhe 476 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

Advertisement

Sot 407 të shëruar nga coronavirusi në Maqedoni shkruan Telegrafi.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy