Sot 45 viktima dhe 1.259 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë kryer 4.555 teste, ndërsa janë regjistruar 1.259 raste të reja me COVID-19, njofton Telegrafi Maqedoni.

Në Shkup – 562, Manastir – 97, Kumanovë – 83, Veles -51, Strumicë – 48, Kavadar – 47, Ohër – 42, Prilep – 40, Tetovë – 38, Gostivar – 34, Gjevgjeli – 28, Kërçovë – 26, Shtip – 22, Radovish – 17, Sveti Nikollë dhe Vallandovë nga 14, Koçan, Resnje dhe Berovë nga 13, Kriva Pallankë – 11, Probishtip – 8, Negotinë – 7, Strugë, Dellçevë dhe Makedonski Brod nga 5, Krushevë dhe Bogdanci nga 4, Demir Kapi – 3, Demir Hisar – 2, Vinicë, Kratovë dhe Pehçevë nga 1.

Sot janë regjistruar 751 pacientë të shëruar nga coronavirusi.

Janë konfirmuar 45 viktima nga coronavirusi 20 nga Shkupi (89, 85, 84, 83, 81, 81, 77, 76, 76, 76, 73,71, 69, 68 67, 66, 62, 61, 59, 32), 4 nga Manastiri (81, 62, 61, 60), nga 2 në Veles (69 dhe 56), Gostivar (77 dhe 63), Ohër (84 dhe 70), Strumicë (73 dhe 67), Koçan (86 dhe 74) dhe Gjevgjeli (74 dhe 64), nga një në Kumanovë (78), Kavadar (61), Shtip (61), Kërçovë (73), Sveti Nikollë (71), Resnje (77), Dibër (75), Probishtip (74), dhe Vinicë (69).

Advertisement

Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar me COVID-19 në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 136.426, numri i pacientëve të shëruar është 111.139, numri i vdekjeve është 4.022, ndërsa numri i rasteve aktive është 21.265./Telegrafi/

Sot 45 viktima dhe 1.259 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni shkruan Telegrafi.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy