Sot 556 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë kryer 2.953 teste, ndërsa janë regjistruar 556 raste të reja me COVID-19, njofton Telegrafi Maqedoni.

Në Shkup-270, Kumanovë-24, Shtip-17, Prilep-17, Tetovë-17, Strugë-6, Veles-23, Manastir-10, Ohër-12, Kavadar-21, Gostivar-17, Gjevgjeli-6, Strumicë-22, Kriva Pallankë-13, Radovish-10, Koçani-14, Probishtip-1, Makedonski Brod-4, Pehçev-6, Berov-12, Vallandov-1, Vinicë-2, Dellçev-4, Kratov-5, Sveti Nikollë-3, Kërçovë-12, Resnjë-1 dhe Negotin-6.

Sot, Instituti i Shëndetit Publik regjistroi 404 pacientë të shëruar nga coronavirusi: Shkup-204, Kumanovë-18, Shtip-9, Prilep-33, Veles-16, Manastir-8, Ohër-1, Kavadar-30, Gostivar-12, Gjevgjeli-11 , Strumicë-15, Kriva Pallankë-6, Radovish-11, Koçan-4, Probishtip-1, Makedonski Brod-1, Vallandov-2, Vinicë-1, Sveti Nikollë-4, Kërçovë-6, Resnjë-2 dhe Negotinë-9.

22 persona vdiqën, dhjetë pacientë nga Shkupi (84, 83, 60, 71, 66, 57, 77, 76, 80 dhe 74), një nga Kumanova (77), një nga Dibra (68), një nga Shtipi (81), një nga Manastiri (69), dy pacientë nga Ohri (47 dhe 76), një nga Kavadari (48), dy nga Gostivari (79 dhe 64), dy nga Kriva Pallanka (81 dhe 79) dhe një pacient nga Kërçova ( 63).

Advertisement

Numri i përgjithshëm i të diagnostifikuarve me coronavirus në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 86.150, numri i pacientëve të shëruar është 67.164, numri i vdekjeve është 2.614, ndërsa numri i rasteve aktive është 16.372./Telegrafi/

Sot 556 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni shkruan Telegrafi.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2020 Struga.info | Privacy policy