Sot protestë në Shkup, regjim i posaçëm në komunikacion

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Siç njoftojnë nga policia, sot nga ora 13:30 është paralajmëruar protestë e cila do të fillojë nga Parku i Çairit dhe do të vazhdojë deri në Qeverinë e Maqedonisë.

“Për këto arsye, SPB Shkup do të ndërmerr masa për regjim të posaçëm në komunikacion, dhe nga ora 13:30 deri në përfundim të protestës do të mbyllen të mbyllura këtto rrugë: “Histijan Todorovski Karposh”, “Xhon Kenedi”, “Cvetan Dimov”, si dhe bulevardi “krste Misirkov”, “Goce Dellçev”, dhe rruga “Filipi i Dytë’, sid he një pjesë e bulevaddeve “Ilinden”, “OBRM”, dhe “Klimenti i Ohrit”.

Policia u bën thirrje qytetarëve që t’i udhëzimet që i japin zyrtarët policorë.

Ndryshe, protesta organizohet kundër rasteve të montuara politike ndaj shqiptarëve./Telegrafi/

Advertisement

Sot protestë në Shkup, regjim i posaçëm në komunikacion shkruan Telegrafi.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy