Spasovski: U vërtetua se Mijallkov ndodhet në shtet

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski pas paraqitjes së Sasho Mijallkov në Prokurori tha se u vërtetua çfarë tha ai më herët në konferencë për shtyp.

Ai tha se angazhimi ministrisë që drejton ai dhe i institucioneve të tjera dhanë rezultate për disa orë.

Më herët ministri Spasovski tha se Sasho Mijallkov ndodhet në shtet dhe se nuk është arratisur nga Maqedonia e Veriut.

Ndryshe, ish-drejtori i DSK-së, Sasho Mijallkov në deklaratë para Prokurorisë tha se ka qenë i izoluar për shkak të simptomave të coronavirusit dhe se asnjëherë nuk do të arratiset./Telegrafi/

Advertisement

Spasovski: U vërtetua se Mijallkov ndodhet në shtet shkruan Telegrafi.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy