Stevanoviq: Do ta shpallim ditë “D” Vitin e Ri, nuk është patjetër të festohet

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Drejtoresha e Klinikës për Sëmundjet Infektive, mjekja Milena Stevanoviq thotë se në këtë moment nuk na duhen aspak rreziqe, siç janë festimet e Vitit të Ri, festat e Krishtlindjes.

Ajo thotë se ata përballen me një luftë jashtëzakonisht të vështirë çdo ditë për të shpëtuar jetën e njerëzve që vuajnë nga coronavirusi, kështu e pakta e nevojshme është të kemi rritje shtesë të numrit të pacientëve të sapo infektuar.

“Zakonisht të rinjtë insistojnë të festojnë, të mblidhen në ahengje, kështu që tani është festa e Vitit të Ri. Po ku janë prindërit? Për ta, rreziku i sëmundjes është shumë më i lartë. Kjo është një periudhë me të vërtetë kritike dhe e vështirë, ata duhet të rregullojnë fëmijët e tyre dhe ata duhet të kenë ndërgjegje dhe t’i binden. Në Klinikën për Sëmundje Infektive në çdo kohë që kemi pacientë në gjendje të rëndë, shtretërit e spitalit janë mbushur maksimalisht. Kështu që unë them, ne do ta shpallim Ditën “D” Vitin 3 Ri kur ta kapërcejmë këtë. Festa nuk ka pse të organizohet më 31 dhjetor”, thotë mjekja Stevanoviq për “Faktor”./Telegrafi/

The post Stevanoviq: Do ta shpallim ditë “D” Vitin e Ri, nuk është patjetër të festohet appeared first on Telegrafi.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy