Taravari: Mbi gjysma e popullatës në Maqedoni ka kaluar COVID-19, s’kemi nevojë për orë policore

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ish-ministri i Shëndetësisë dhe Sekretari i Përgjithshëm i ASH-së, Arben Taravari në deklaratë për media tha se është kundër vendosjes së orës policore.

“Shumica e bizneseve të vogla dhe të mesme kanë pasoja nga mbyllja që ndodhi vitin e kaluar. Në komunën tonë por edhe në Maqedoni unë mendoj se mbi gjysma e popullatës tashmë ka kaluar coronavirusin”, tha Taravari

Sipas tij, Komisioni për Sëmundje Ngjitëse asnjëherë nuk ia ka qëlluar me vendime dhe vendimet e tyre nuk kanë qenë të arsyeshme.

“Duhet të shohim nëse Qeveria do ta pranojë propozimin. Unë personalisht mendoj se as që duhet të bisedohet për orë policore dhe s’kemi nevojë për orë policore”, tha Taravari duke shtuar se mund të bisedohet për ndonjë kufizim të mundshëm te orari i punës.

Advertisement

Taravari tha se është absurde që të kufziohet orari i punës dhe të mos gjenden vaksinat kundër COVID-19./Telegrafi/

The post Taravari: Mbi gjysma e popullatës në Maqedoni ka kaluar COVID-19, s’kemi nevojë për orë policore appeared first on Telegrafi.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy