Taravari: Ndryshimet kushtetuese janë kushti i vetëm që VLEN të jetë pjesë e Qeverisë

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kandidati për president i partive opozitare shqiptare Arben Taravari, sot në konferencë për shtyp ka prezantuar bashkëpunëtorët e tij që do t’i ketë gjatë fushatës, si dhe nëse zgjidhet president.

Taravari foli edhe për qeverinë e ardhshme pas zgjedhjeve, ndërsa se kushti i vetëm që VLEN të jetë pjesë e Qeverisë së re janë ndryshimet kushtetuese, gjegjësisht anëtarësimi i vendit në BE.

Taravari u bëri thirrje të gjitha partive politike që të zhvillojnë fushatë evropiane, ndërsa shtoi se fushata e BDI-së ia kujton atë të PDSH-së të vitit 2008.

Ai foli edhe për procesin gjyqësor për vulat e Aleancës për Shqiptarët. Taravari tha se procesi ka filluar, ndërsa theksoi se ministri i Drejtësisë ka kërkuar dy herë që të ndryshohet gjykatësi që e ka marrë lëndën për kontestin brenda ASH-së./Telegrafi/

Advertisement

The post Taravari: Ndryshimet kushtetuese janë kushti i vetëm që VLEN të jetë pjesë e Qeverisë appeared first on Telegrafi.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy