Taravari: Pres 6 deri 7 deputetë të ASH të fitojnë në listat e VLEN-it

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Në një paraqitje përpara mediave, Arben Taravri, përfaqësues i Aleancës për Shqiptarët (ASH), bëri të ditur se ASH-ja e ka mbajtur kuvendin e saj të në të cilin janë vendosur kandidatët për deputet për zgjedhjet e ardhshme, përcjell Telegrafi Maqedoni.

“Në zonën zgjedhore numër 6 ka pozicionin numër 3 e cila do të jetë zonjë prej Tetove, brenda 1 -2 orëve do e tregojmë emrin por fillimisht na duhet edhe një konsultim me 2 kandidatet qe janë te mundshëm, pozicioni 4 në zonën zgjedhore 6 do te jete Alil Snopçe dhe ne pozicionin numrin 7 në zonën zgjedhor do të jetë Sadik Sulejmani prej komunës së bogovinës në zonen zgjedhore numër 6 do te jetë përfaqësuesi i Vend Vendosjes Betim Qoku zonën zgjedhore numër 5 bartës liste do te jete Salim Sulejmani dhe ne zonën zgjedhore 2 i dyti në listë do te jete Riat Shaqiri, dhe ne në zonën zgjedhore 1 e kemi pozicionin 3 se bashku me Lëvizjen demokratike.

Taravri shprehu bindjen se të shumica kandidatët janë pro propozimeve dhe ka shfaqur gatishmëri për të marrë përsipër përgjegjësinë e përfaqësimit të qytetarëve. Ai gjithashtu parashikoi se ASH-i pritet të sigurojë minimalisht 5 ose 6 deputetë në zgjedhjet e ardhshme. Ndërkaq, Taravri theksoi se do të ketë ndryshime të konsiderueshme në skenën politike mes ASH-it dhe BDI-së, duke shprehur bindjen se Vleni do të sjellë një frymë të re në politikën e vendit. /Telegrafi/

Advertisement

Taravari: Pres 6 deri 7 deputetë të ASH të fitojnë në listat e VLEN-it shkruan Telegrafi.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2023 Struga.info | Privacy policy